Administracja nieruchomościami

Administracja nieruchomościamiObsługa techniczna obiektów komercyjnych to nic innego jak dbanie o serwis urządzeń czy regularne przeglądy instalacji. Zapewnia to również pogotowie techniczne czy konserwacje instalacji budynku. Popularnymi firmami zajmującymi się tego typu zadaniami jest: AMS czy PR- Estate.

Kolejnym punktem dzisiejszego wpisu jest administracja nieruchomościami, jest to płatne wykonywanie zleceń właściciela danych nieruchomości. Aby zostać zarządcą nieruchomości należy posiadać licencje zarządcy, wyższe wykształcenie oraz skończone studia podyplomowe. Również ważną kwestią w nieruchomościach komercyjnych jest administrowanie polegające na dbaniu o prowadzenie bieżących czynności związanych z obsługą nieruchomości.

Obejmuje to takie czynności jak:

 • wywóz odpadów
 • sprzątanie
 • bieżące kontrole i przeglądy techniczne

Celami właściciela nieruchomości użytkowych są oczywiście korzyści pieniężne, podczas których właściciel nie korzysta z lokalu, jest on przeznaczony dla innych ludzi. Cele utylitarne czy społeczno-gospodarcze preferowane przez właściciela publicznego.

Teraz czas na coś z wyższej półki… na pewno wielu z was nie słyszało pojęcia "Facility Management"? Jest to dość nieznane określenie oznaczające integrację zasad administrowania przedsiębiorstwem. Jednym z celów tego stowarzyszenia jest obniżenie kosztów utrzymania budynku, podnoszenie jakości usług a nawet podnoszenie wartości rynkowej.

W Polsce jest niewiele zarejestrowanych takich organizacji, bo mniej niż 10, m.in..:

 • Facility Management Experts Fame Sp. z o. o.(Wrocław)
 • Apleona HSG Sp. z o. o.(Warszawa)
 • FMGO Facility Management GO Sp. z o. o.(Rzeszów)
 • SPIE Polska. Sp. z o. o.(Warszawa)
 • WEX Facility Management Sp. z o. o.(Świdnica)

Wielu pracodawców aby doszkolić pracowników wysyła ich na kursy w celu udoskonalenia umiejętności. Szkolenia a studia to zupełnie co innego, studia są bardziej ogólne a szkolenia skupione na jednym konkretnym zagadnieniu. Im bardziej bogate w wiedze i tanie szkolenia tym lepiej, są one najbardziej porządne u pracodawców. Przykłady takich szkoleń są przeróżne... przykładem takich tematów może być:

 • Dokumentacja projektowa i kosztorysy w zamówieniach publicznych;
 • Inwestowanie w nieruchomości a rozliczenia podatkowe;
 • Ochrona przeciwpożarowa w obiektach budowlanych;
 • Praktyczne aspekty zawierania umów o roboty budowlane;
 • Warunki kontraktowe FIDIC.

Pewnie myślicie sobie że wynajęcie lokalu komercyjnego przebiega tak samo jak wynajęcie zwykłego mieszkania... otóż nic takiego! Jak już wcześniej pisałam nieruchomość komercyjna nie jest przeznaczona do mieszkania, lecz do działalności gospodarczych. Ten pierwszy jest przeznaczony do generowania dochodów a mieszkanie do celów mieszkalnych, kupowany przez właścicieli indywidualnych. W przypadku nieruchomości handlowo - usługowych wynajmujący nie muszą się martwić o wystrój lokali, nabywcy przeważnie mają całe swoje wyposażenie.

Condohotele to nieruchomości nie do końca podchodzące pod nieruchomości komercyjne, lecz jest to niesamowity sposób na zarobienie pieniędzy, inaczej hotele które mają wielu właścicieli. Polega to na tym że deweloper buduje hotel a inwestorzy kupują poszczególne apartamenty. Jest to połączenie inwestycji dewelopersko-hotelarskiej. Co jest ważne nie inwestorzy nimi zarządzają lecz operator zajmujący się marketingiem i organizacją.

Dla agentów najważniejszym wskaźnikiem jest liczba zapytań o nieruchomość od przeciętnych klientów. Podczas ankiety odnoszącej się do do najczęstszego korzystania z usług, klienci zadeklarowali że był to Otodom... aż 95 %! na drugim miejscu stanęła Gratka. Pl... 81 % ! na ostatnim miejscu podium równie popularny serwis OLX mający 73%! Pozostałe serwisy nieruchomości to : domy. pl, oferty. net, czy lokalne, szybko i inne. A więc podsumowując inwestycja w nieruchomości to bardzo modna i przynosząca zyski operacja. Jest to opcja dla każdego na powiększenie budżetu. A zachęcam do rozpoczęcia tego typu działalności! Wiadomo że od razu nie przyniesie ona niewiadomych zysków, ale kto zabroni Ci spróbować? Małymi kroczkami do celu aby osiągnąć swój cel! Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż siedzenie w domu i zastanawianie się za co kupić nowe buty czy sukienkę na wesele. Ten wpis na pewno odpowie ci na kilka pytań które zadawałeś sobie odnośnie nieruchomości... Dopełni twoją wiedzę odnośnie nieruchomości które męczyły cię. Mam nadzieję że pomogłam.Podobne:
Audyt stron internetowych

Audyt stron internetowychStrony internetowe to obecnie bardzo rozbudowane i zaawansowane technologicznie witryny. Czasy, w których ich obs

Kiedy do adwokata, a kiedy do notariusza po poradę?

AdwokatZdarzyć się może, że potrzebna nam będzie pomoc prawnika, ale sami nie do końca będziemy wiedzieć, do kogo tak naprawdę udać się po poradę prawną. Bo

Jak kupić tańsze mieszkanie?

Kupno mieszkaniaJakie mieszkanie warto kupić, z rynku wtórnego czy od dewelopera. Gotowe do zamieszkania, czy może pod remont. Jeśli lic