Jak kupić tańsze mieszkanie?

Kupno mieszkaniaJakie mieszkanie warto kupić, z rynku wtórnego czy od dewelopera. Gotowe do zamieszkania, czy może pod remont. Jeśli liczysz na zmniejszenie kosztów to opłaca się kupić mieszkanie z rynku wtórnego do generalnego remontu. Remont i tak i tak trzeba zrobić, ale mieszkanie w niezbyt dobrym stanie ma dużo niższą wartość niż mieszkanie od dewelopera, które też remontować trzeba.

Problem polega jednak na tym, że takie mieszkania zwykle sprzedawane są przy użyciu poczty pantoflowej. Nie znajdzie się ogłoszenia na takie tańsze mieszkanie w żadnym serwisie ogłoszeń, ani na ogólnopolskim, ani na lokalnym. Dlatego też większe szanse na zakup takiego mieszkania mamy, jeśli chcemy je kupić w swoim mieście.

Znamy tu ludzi, którzy znają innych ludzi i tak od słowa do słowa, pytając wszystkich dookoła można znaleźć perełkę. Jeszcze lepiej jeśli pracujemy jako fryzjer, dentysta czy inny specjalista, który ma kontakt z dużą liczbą mieszkańców. Jeśli mamy odrobinę szczęścia to na pewno uda się znaleźć mieszkanie, za które nie zapłacimy horrendalnie dużych pieniędzy, a po remoncie stworzymy sobie z niego swoje wymarzone gniazdko.

Ważne jest też to, że mieszkanie od dewelopera zawsze będzie droższe ze względu na prowizję, jaką deweloper musi zyskać na sprzedaży nam mieszkania. Jest to zrozumiałe, ponieważ jest to jego praca i jak najbardziej ta prowizja mu się należy. Nie negujemy faktu istnienia tejże prowizji. O jej wysokości nie dyskutujemy. Ale fakt jest faktem, że kupując mieszkanie "z drugiej ręki" takowej prowizji nie ma, a co za tym idzie całe mieszkanie jest o kilka-kilkanaście tysięcy złotych tańsze.

Pamiętajmy też, że nie zawsze tanie mieszkanie oznacza tanie życie. Pamiętajmy o czynszu i innych opłatach, bo czasem zdarza się, że ktoś chce się pozbyć mieszkania właśnie ze względu na gigantyczny czynsz, który później będzie rujnował nasz portfel do końca życia. Sprawdźmy też sąsiadów. Zapukajmy do drzwi przynajmniej najbliższych sąsiadów i poznajmy ich zanim kupimy nieruchomość. Może ktoś z nich sprawia problemy i to ten niesforny sąsiad jest niewybaczalną wadą mieszkania. Po co zatruwać sobie życie takimi ludźmi. Lepiej poszukać miesiąc dłużej, albo wziąć kredyt o kilka tysięcy wyższy i kupić coś w lepszym miejscu. I tu wchodzimy na kolejny minus jakim jest już wspomniane miejsce. A co jeśli do najbliższego przystanku będziesz musiał iść pół godziny? Czy jesteś pewien, że całe życie będziesz jeździł autem? A co jak pojawią się dzieci? Nie będzie ich szkoda, jeśli co rano będą musiały dreptać tyle drogi, szczególnie zimą?

Pamiętajmy, że tanie mieszkanie nie oznacza taniego czy łatwego życia. Czasem warto przemyśleć wszystkie za i przeciw zanim podejmiemy decyzję o kupnie.Podobne:
Audyt stron internetowych

Audyt stron internetowychStrony internetowe to obecnie bardzo rozbudowane i zaawansowane technologicznie witryny. Czasy, w których ich obs

Administracja nieruchomościami

Administracja nieruchomościamiObsługa techniczna obiektów komercyjnych to nic innego jak dbanie o serwis urządzeń czy regularne przeg

Kiedy do adwokata, a kiedy do notariusza po poradę?

AdwokatZdarzyć się może, że potrzebna nam będzie pomoc prawnika, ale sami nie do końca będziemy wiedzieć, do kogo tak naprawdę udać się po poradę prawną. Bo